Modèle: E660P10DC24
Trumeter E660 Série E660 Compteur de totalisation sans remise à zéro, 24 V CC, 10 CPS, montage sur panneau
Modèle: E660P10DC24
Un compteur de totalisation à 6 chiffres sans remise à zéro pour montage sur panneau, conçu pour les applications OEM à haut volume dans des environnements exigeants. Cet appareil fonctionne sur 24 V CC, prend en charge 10 CPS et offre un comptage fiable sur une large gamme de températures.
Disponibilité 2 à 3 semaines
Quantité
Trumeter E660P10DC24 offre
Caractéristiques
  • 6-digit display
  • Rugged and reliable
  • Cost-effective
  • Multiple voltage options
  • Long operating life
  • Compact ABS housing
  • Multiple mounting options
  • Wide operating temperature range
  • Electro-mechanical power
Applications
  • Vending machines
  • Gaming and amusement equipment
  • Elevators
  • Access control
  • Ticket dispensers
  • Industrial equipment and commercial machines
Spécifications pour le Trumeter E660P10DC24
Counter Type Totalizing Counter
Power Type Electro-Mechanical
Housings Base Mount, Panel Mount, Rear Mount, Front Mount
Operating Voltage 24 VDC (+/-10%)
Display Six digit, 0.11" (2.8 mm) high. White on black
Count speed 10 CPS. 50/50 ratio on/off
Maximum on time Infinite
Reset None
Termination UL/CSA wire leads, 13.78" (350 mm)
Operating temperature 23 to 104°F (-5 to 40°C)
Storage temperature 14 to 122°F (-10 to 50°C)
Weight 1 oz (28.35 grams)
Le Trumeter E660P10DC24 comprend
Poser une question sur le Trumeter E660 Série E660 Compteur de totalisation sans remise à zéro, 24 V CC, 10 CPS, montage sur panneau
Trumeter E660P10DC24 offre
Caractéristiques
  • 6-digit display
  • Rugged and reliable
  • Cost-effective
  • Multiple voltage options
  • Long operating life
  • Compact ABS housing
  • Multiple mounting options
  • Electro-mechanical power
Applications
  • Vending machines
  • Elevators
  • Access control
  • Ticket dispensers
Power Type Electro-Mechanical
Maximum on time Infinite
Reset None
Weight 1 oz (28.35 grams)