Modèle: PD9000-GP-12AI-20RY-E
Modèle: PD9000-GP-12AI-20RY-E
The flow controller features a large, 5.7" color display to offer numeric and bar graph formats. The controller provides multiple timers to help you stay on track.
Disponibilité 2 à 3 semaines
Quantité
Precision Digital PD9000-GP-12AI-20RY-E offre
Caractéristiques
  • 5.7" display offers a full-color view in numeric and bar graph formats
  • Timers help control processes and events
  • Allows simulation and manual modes for testing setup
  • Calculates round horizontal tank volume using only diameter and length
  • Panel-mounted design for convenient placement
  • Transmitter Power: Isolated 24 VDC at 200 mA/input with a maximum of 1,600 mA
Spécifications pour le Precision Digital PD9000-GP-12AI-20RY-E
Housing Material Thermoplastic
Product Length 4.87" (124 mm)
Product Width 10.85" (276 mm)
Power Requirements 90 to 264 VAC, 113 to 370 VDC, 24 VDC
Product Height 10.85" (276 mm)
Connector Type(s) RS-485 with Modbus RTU, 4 digital outputs, twelve 4 to 20 mA inputs, relays, Modbus TCP/IP Ethernet
Power Source AC or DC
Le Precision Digital PD9000-GP-12AI-20RY-E comprend
Caractéristiques
Housing Material Thermoplastic
Product Length 4.87" (124 mm)
Product Width 10.85" (276 mm)
Product Height 10.85" (276 mm)