Le circulateur est doté d'un grand ACL avec des commandes à pavé tactile pour une utilisation facile. L'optimisation automatique des performances et le réglage de la chaleur spécifique permettent un fonctionnement polyvalent.
Le circulateur est doté d'un grand ACL avec des commandes à pavé tactile pour une utilisation facile. L'optimisation automatique des performances et le réglage de la chaleur spécifique permettent un fonctionnement polyvalent.
Ce produit excède les dimensions/poids de livraison standard, donc il ne se qualifie pas pour la livraison gratuite. Nous vous contacterons avec vos frais de livraisons.
Achieve the right temperature with the PolyScience AD20R-30-A12E Advanced Digital Refrigerated Circulator. The circulating bath offers automatic performance optimization and specific heat tuning to suit your preferences. The rotating Swivel 180™ controller offers easy access, and a touch-pad LCD makes operation simple.
Caractéristiques
| Product Weight | 130 lbs (58.9 kg) |
| Approvals | RoHS, WEEE, CE, flammability class (DIN 12876-1) III (FL), CE |
| Product Length | 24" (61 cm) |
| Product Height | 26.9" (68.3 cm) |
| Bath Volume | 5.3 gal (20 L) |
| Connector Type(s) | 0.25" (6.35 mm) female NPT, USB-A, USB-B, Ethernet, RS-232/addressable RS-485, external temperature probe |
| Power Requirements | 240 VAC, 50 Hz, 1 Ph, 13 A |
| Product Width | 16.6" (41.9 cm) |
| Product Type | Refrigerated circulator |
| Application(s) | Heating and Cooling |
| Working Temperature Range | -22 to 392°F (-30 to 200°C) |
| Temperature Stability | ±0.02°F (±0.01°C) |
| Heating Capacity | 2200 |
| Cooling Capacity | 165 W at -4°F (-20°C); 505 W at 32°F (0°C); 915 W at 68°F (20°C); 915 W at -212°F (100°C) |
| Pump Flow Rate | Pressure: 4.4 GPM (16.7 LPM); suction: 3.2 GPM (12.2 LPM) |
| Bath Size | 9.85 x 12.45 x 5.5" (25 x 31.6 x 14 cm) |
| Refrigerant Type | R404a |
| Software Compatibility | PolyTemp Viewer, USB driver |
| Temperature Control Type | Advanced digital |
| Power Source | AC |
| Product Weight | 130 lbs (58.9 kg) |
| Approvals | RoHS, WEEE, CE, flammability class (DIN 12876-1) III (FL), CE |
| Product Length | 24" (61 cm) |
| Product Height | 26.9" (68.3 cm) |
| Bath Volume | 5.3 gal (20 L) |
| Connector Type(s) | 0.25" (6.35 mm) female NPT, USB-A, USB-B, Ethernet, RS-232/addressable RS-485, external temperature probe |
| Power Requirements | 240 VAC, 50 Hz, 1 Ph, 13 A |
| Product Width | 16.6" (41.9 cm) |
| Product Type | Refrigerated circulator |
| Application(s) | Heating and Cooling |
| Working Temperature Range | -22 to 392°F (-30 to 200°C) |
| Temperature Stability | ±0.02°F (±0.01°C) |
| Heating Capacity | 2200 |
| Cooling Capacity | 165 W at -4°F (-20°C); 505 W at 32°F (0°C); 915 W at 68°F (20°C); 915 W at -212°F (100°C) |
| Pump Flow Rate | Pressure: 4.4 GPM (16.7 LPM); suction: 3.2 GPM (12.2 LPM) |
| Bath Size | 9.85 x 12.45 x 5.5" (25 x 31.6 x 14 cm) |
| Refrigerant Type | R404a |
| Software Compatibility | PolyTemp Viewer, USB driver |
| Temperature Control Type | Advanced digital |
| Power Source | AC |