This super caliper is solar-powered and retains its origin point even if the display turns off the entire time. It has an IP67 protection level and SPC data output with a measuring range of 0 to 150 mm.
This super caliper is solar-powered and retains its origin point even if the display turns off the entire time. It has an IP67 protection level and SPC data output with a measuring range of 0 to 150 mm.
Discontinué!
Ce produit a été discontinué et n’est plus disponible. Il n'y a aucune option de remplacement.
Nous pouvons vous aider à trouver ce dont vous avez besoin:
Caractéristiques
| Accuracy | ±0.02 mm |
| Range | 0 to 150 mm |
| Resolution | 0.01 mm |
| Repeatability | 0.01 mm / .0005" |
| Display | LCD |
| Length Standard | ABSOLUTE electrostatic induction linear encoder |
| Max. Response Speed | Unlimited |
| Battery | Solar cell |
| Dust/Water Protection Level | IP67 |
| Function | Origin-set, alarms |
| Accuracy | ±0.02 mm |
| Range | 0 to 150 mm |
| Resolution | 0.01 mm |
| Repeatability | 0.01 mm / .0005" |
| Display | LCD |
| Length Standard | ABSOLUTE electrostatic induction linear encoder |
| Max. Response Speed | Unlimited |
| Battery | Solar cell |
| Dust/Water Protection Level | IP67 |
| Function | Origin-set, alarms |