*Anciennement connu sous le nom de 323-252-30
Ce micromètre à disques possède un cliquet à friction pour une force constante. Il affiche les mesures sur un ACL clair.
*Anciennement connu sous le nom de 323-252-30
Ce micromètre à disques possède un cliquet à friction pour une force constante. Il affiche les mesures sur un ACL clair.
Count on the Mitutoyo 323-252-30 Series 323 Digimatic Disk Micrometer for your measurements. Its measuring disks accommodate a variety of materials, and its thin edge fits comfortably into tight spaces. With SPC data output, a fitted case and more, you'll have everything you need to get started. IP65-rated housing.
Caractéristiques
| Supported Measurement Unit(s) | Metric |
| Measurement Range | 50 to 75 mm |
| Accuracy | ±6 μm |
| Resolution | 0.001 mm |
| Power Source | Battery powered |
| Battery Type | SR44 |
| Battery Life | 1.2 years |
| Number Of Batteries Required | 1 |
| Supported Measurement Unit(s) | Metric |
| Measurement Range | 50 to 75 mm |
| Accuracy | ±6 μm |
| Resolution | 0.001 mm |
| Power Source | Battery powered |
| Battery Type | SR44 |
| Battery Life | 1.2 years |
| Number Of Batteries Required | 1 |