GEM HDHUB-16P High Performance 16 Position Video Hub with screw and block terminal
Model: HDHUB-16P | UPC: 614395060336
Availability 2 to 3 Weeks
Quantity
GEM HDHUB-16P Offers
Features
  • Built-in TVS for surge protection with lightning protection design grade III
  • 60dB crosstalk and noise immunity
  • ABS plastic housing
GEM HDHUB-16P Specifications
Dimensions 21 x 6 x 3.5" (533.4 x 152.4 x 88.9 mm)
Weight 3.4 lbs (54.4 oz)
What's included with the GEM HDHUB-16P
Ask a question about GEM HDHUB-16P High Performance 16 Position Video Hub with screw and block terminal
Customer Reviews for the GEM HDHUB-16P
GEM HDHUB-16P Offers
Features
  • ABS plastic housing
GEM HDHUB-16P Specifications
Weight 3.4 lbs (54.4 oz)